SEYREK AİLESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
GÜNÜN SÖZÜ
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Sitenin varlığından haberli misiniz?
'Ne kadar bilirsen bil, soylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır EmptyPaz Ara. 12, 2010 4:24 am tarafından melik

» Ufak tefek bazı değişikler.
'Ne kadar bilirsen bil, soylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır EmptyPerş. Kas. 25, 2010 3:36 am tarafından ozkaan

» BAŞARILAR:
'Ne kadar bilirsen bil, soylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır EmptyPtsi Kas. 08, 2010 12:55 am tarafından ozkaan

» İĞRENÇ ESPRİLER
'Ne kadar bilirsen bil, soylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır EmptyCuma Kas. 05, 2010 7:37 pm tarafından menzile

» kelime üretme oyunu
'Ne kadar bilirsen bil, soylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır EmptyC.tesi Eyl. 11, 2010 11:54 pm tarafından muhittin

» katılımsız programlar
'Ne kadar bilirsen bil, soylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır EmptyC.tesi Haz. 12, 2010 12:20 am tarafından ozkaan

» Ispanaklı yumurta oyunu
'Ne kadar bilirsen bil, soylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır EmptyCuma Mayıs 14, 2010 2:24 am tarafından ozkaan

» Öğrencim İlayda Bayrak şiirini okuyor
'Ne kadar bilirsen bil, soylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır EmptyCuma Mayıs 14, 2010 2:07 am tarafından ozkaan

» Benim Öğrencilerim. Nasıl oynamışlar... finale dikkat
'Ne kadar bilirsen bil, soylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır EmptyCuma Mayıs 14, 2010 1:29 am tarafından ozkaan

Istatistikler
Toplam 38 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: çiko

Kullanıcılarımız toplam 1721 mesaj attılar bunda 506 konu

'Ne kadar bilirsen bil, soylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır

HERKES 'Ne kadar bilirsen bil, soylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır

Mesaj tarafından ozkaan Ptsi Ara. 07, 2009 7:30 pm

Konuşmayı bilmek
Profesör konferans vermek üzere salona girmiş. Ön sırada oturan seyis dışında salon boşmuş.
Konuşup konuşmama konusunda tereddüde düşen profesör sonunda seyise sormuş:

- Buradaki tek kişi sensin. Sana göre konuşmalı mıyım, yoksa konuşmamalı mıyım?

Seyis cevap vermiş:

'Hocam ben basit bir insanım, bu konulardan anlamam. Fakat ahıra gelseydim ve bütün atların kaçıp bir tanesinin kaldığını görseydim, yine de onu beslerdim.'

Bu sözlere hak veren profesör konferansa başlamış. Iki saatin üzerinde konuşmuş durmuş,
Konferanstan sonra kendini mutlu hissetmiş, dinleyicisinin de konferansın çok iyi olduğunu onaylamasını isteyerek sormuş:

-'Konuşmayı nasıl buldun?'

Seyis cevap vermiş:

'Hocam sana daha önce basit bir adam olduğumu ve bu konulardan pek anlamadığımı söylemiştim. Gene de eğer ahıra gelir biri dışında tüm atların kaçtığını görseydim, onu beslerdim, ama elimdeki tüm yemi ona verip hayvanı çatlatmazdım. '

.''Ne kadar bilirsen bil, soylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır
ozkaan
ozkaan
Admin
Admin

- Similar topics