SEYREK AİLESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
GÜNÜN SÖZÜ
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Sitenin varlığından haberli misiniz?
Ozon tabakasında rekor incelme EmptyPaz Ara. 12, 2010 4:24 am tarafından melik

» Ufak tefek bazı değişikler.
Ozon tabakasında rekor incelme EmptyPerş. Kas. 25, 2010 3:36 am tarafından ozkaan

» BAŞARILAR:
Ozon tabakasında rekor incelme EmptyPtsi Kas. 08, 2010 12:55 am tarafından ozkaan

» İĞRENÇ ESPRİLER
Ozon tabakasında rekor incelme EmptyCuma Kas. 05, 2010 7:37 pm tarafından menzile

» kelime üretme oyunu
Ozon tabakasında rekor incelme EmptyC.tesi Eyl. 11, 2010 11:54 pm tarafından muhittin

» katılımsız programlar
Ozon tabakasında rekor incelme EmptyC.tesi Haz. 12, 2010 12:20 am tarafından ozkaan

» Ispanaklı yumurta oyunu
Ozon tabakasında rekor incelme EmptyCuma Mayıs 14, 2010 2:24 am tarafından ozkaan

» Öğrencim İlayda Bayrak şiirini okuyor
Ozon tabakasında rekor incelme EmptyCuma Mayıs 14, 2010 2:07 am tarafından ozkaan

» Benim Öğrencilerim. Nasıl oynamışlar... finale dikkat
Ozon tabakasında rekor incelme EmptyCuma Mayıs 14, 2010 1:29 am tarafından ozkaan

Istatistikler
Toplam 38 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: çiko

Kullanıcılarımız toplam 1721 mesaj attılar bunda 506 konu

Ozon tabakasında rekor incelme

3 posters

HERKES Ozon tabakasında rekor incelme

Mesaj tarafından misafir01 Salı Mart 03, 2009 11:20 pm

İsveç Meteoroloji Enstitüsü (SMHI), İsveç üzerindeki ozon tabakasının son yıllardaki en ince halinde olduğunu açıkladı.

Enstitünün açıklamasında, başkent Stockholm'ün güneyindeki Norrköping istasyonunun üzerinde, geçen ay ozon tabakasının kalınlığının 426 Dobson birimi (ozon ölçüm birimi) olarak ölçüldüğü, daha önce ozon tabakasının bölgede hiç bu kadar incelmediği belirtildi.

İsveç'te şubat aylarında son olarak 1991'de ozon tabakasının bu kadar inceldiği kaydedilen açıklamada, o yıl ozon kalınlığının 437 Dobson birimi olarak ölçüldüğü ifade edildi.

SMHI'nın açıklamasında, Stockholm'un kuzeyindeki Uppsala'da 1957 yılı şubat ayında yapılan ölçümlerde tabakanın kalınlığının 439 Dobson birimi olarak belirlendiği hatırlatıldı.

Açıklamada, “Stratosfer birkaç gün içinde aniden ısındı ve ozon tabakasının daralmasına yardımcı olan düşük hava sıcaklıkları yükseldi” ifadesine yer verildi.

Ozon tabakasının İsveç'te ilkbaharda en kalın haline geldiği, yazın incelmeye başladığı ve kışın en ince haline geldiği belirtiliyor.

Ozon tabakası, güneşten yeryüzüne ulaşan zararlı ışınlara karşı yerküreyi koruyor.

( lütfen herkes bu konuda elinden gelenin en iyisini yapsın

misafir01
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye

HERKES Geri: Ozon tabakasında rekor incelme

Mesaj tarafından OzkaN Çarş. Mart 04, 2009 10:54 pm

maşallah Mustafa Sayende Forumumuz bir ansiklopedi g cheers cheers cheers ibi oluyor. sana cavap yaznmaya yetişemiyorum
OzkaN
OzkaN
Admin
Admin

https://seyrek.yetkin-forum.com

HERKES TTESEKKÜRLER

Mesaj tarafından misafir01 Çarş. Mart 04, 2009 10:57 pm

FAYDALI OLABİLİYORSAM NE MUTLU BANA

misafir01
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye

HERKES Geri: Ozon tabakasında rekor incelme

Mesaj tarafından ibrahim C.tesi Mart 07, 2009 12:14 am

Tabiki faydalı oluyorsun.Ancak ben uzun metinlerin tamamını okurken gözlerim dayanmadığı için sadece anafikrini öğrenip geçiyorum.Teşekkür edrim.
ibrahim
ibrahim
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye