SEYREK AİLESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
GÜNÜN SÖZÜ
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Sitenin varlığından haberli misiniz?
ALINTI TÜRKİYEDE ÖĞRETMENLER EmptyPaz Ara. 12, 2010 4:24 am tarafından melik

» Ufak tefek bazı değişikler.
ALINTI TÜRKİYEDE ÖĞRETMENLER EmptyPerş. Kas. 25, 2010 3:36 am tarafından ozkaan

» BAŞARILAR:
ALINTI TÜRKİYEDE ÖĞRETMENLER EmptyPtsi Kas. 08, 2010 12:55 am tarafından ozkaan

» İĞRENÇ ESPRİLER
ALINTI TÜRKİYEDE ÖĞRETMENLER EmptyCuma Kas. 05, 2010 7:37 pm tarafından menzile

» kelime üretme oyunu
ALINTI TÜRKİYEDE ÖĞRETMENLER EmptyC.tesi Eyl. 11, 2010 11:54 pm tarafından muhittin

» katılımsız programlar
ALINTI TÜRKİYEDE ÖĞRETMENLER EmptyC.tesi Haz. 12, 2010 12:20 am tarafından ozkaan

» Ispanaklı yumurta oyunu
ALINTI TÜRKİYEDE ÖĞRETMENLER EmptyCuma Mayıs 14, 2010 2:24 am tarafından ozkaan

» Öğrencim İlayda Bayrak şiirini okuyor
ALINTI TÜRKİYEDE ÖĞRETMENLER EmptyCuma Mayıs 14, 2010 2:07 am tarafından ozkaan

» Benim Öğrencilerim. Nasıl oynamışlar... finale dikkat
ALINTI TÜRKİYEDE ÖĞRETMENLER EmptyCuma Mayıs 14, 2010 1:29 am tarafından ozkaan

Istatistikler
Toplam 38 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: çiko

Kullanıcılarımız toplam 1721 mesaj attılar bunda 506 konu

ALINTI TÜRKİYEDE ÖĞRETMENLER

3 posters

HERKES ALINTI TÜRKİYEDE ÖĞRETMENLER

Mesaj tarafından çağdaş C.tesi Nis. 04, 2009 12:32 am

Bitlis'in Tatvan ilçesinde bir araya gelen 17 gönüllü öğretmen, okumak isteyen ve ekonomik durumu kötü olan 162 öğrenciyi Orta Öğretim Kurumları Sınavlarına (OKS) hazırlıyor. 17 öğretmenin bir araya gelmesiyle kurulan Gönüllü Eğitimciler Araştırma Derneği Müdürü Halil Oğuz, özellikle köylerde okuyan öğrencilere hizmet vermeyi amaçladıklarını söyledi.

Tatvanlı bir hayırseverin katkısıyla kiralanan 6 derslikte, OKS'ye hazırlanan öğrencilere ücretsiz ders verdiklerini kaydeden Oğuz, şöyle konuştu:

"6,7 ve 8. sınıflarda eğitim gören 162 öğrenciye, OKS için ücretsiz ders veriyoruz. Bu öğrencilerin 80'i kızlardan oluşuyor. Öğrencilerimizin çoğunu özellikle köydeki öğrencilere hizmet veren yatılı ilköğretim bölge okullarından getiriyoruz. Kontenjanların çoğunu kız öğrencilere ayırdık. Başarılı olduğu halde kızını okula gönderemeyen ailelerin çocuklarına dershane imkanı sağlıyoruz."

Ücretsiz kurslardan yararlanmak isteyen yüzlerce öğrencinin kendilerine başvuruda bulunduğunu anlatan Oğuz, ancak mevcut dersliklerin daha fazla öğrenciyi kaldırmadığını belirtti.

Oğuz, ""Derslik sayımız fazla olsaydı, daha çok öğrenci kurslara dahil edilecekti. Hedefimiz okumak isteyen fakat ekonomik durumu iyi olmayan tüm fakir öğrencilere ulaşmak. Hayırsever vatandaşlarımız derneğimize gerekli yardımı sağladığı takdirde üniversiteye hazırlık kursları da açacağız"" dedi.

Ücretsiz verdikleri dershane hizmetinde çeşitli sıkıntılarla karşılaştıklarını ifade eden Oğuz, özellikle doküman sıkıntısı yaşadıklarını ve eğitim materyallerine ihtiyaç duyduklarını söyledi.
çağdaş
çağdaş
Aktif Üye
Aktif Üye

HERKES Geri: ALINTI TÜRKİYEDE ÖĞRETMENLER

Mesaj tarafından sibel C.tesi Nis. 04, 2009 10:18 am

ÖĞRETMEN HER ZAMAN ÇALIŞIYOR FAKAT ORALARDA YAPTIĞI DEĞERLİ OLUNCA YANİ DÖNÜT ALINCA, TAKDİR EDİLİNCE DAHADA ÇALIŞIYOR. BURDA ÇABALASAN YORUM FARKI OLUYOR BU DURUMDA KET VURUYOR ÖĞRETMENİN ÇABASINA...
sibel
sibel
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Mesaj tarafından ozkaan C.tesi Nis. 04, 2009 1:28 pm

hangi meslek olursa olsun , işi yapan kişi yaptığı iş karşılığında maddi ve manevi tatmine ihtiyaç duyar.
bir teşekkür herşeyi halleder.
ozkaan
ozkaan
Admin
Admin

Mesaj tarafından çağdaş C.tesi Nis. 04, 2009 11:09 pm

bende aslında kendim için vicdanım için yaparım ama dediğiniz gibi bir teşekkürde bekliyor insan
çağdaş
çağdaş
Aktif Üye
Aktif Üye