SEYREK AİLESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
GÜNÜN SÖZÜ
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Sitenin varlığından haberli misiniz?
Efendimiz için bir gül de siz ekleyin (1) EmptyPaz Ara. 12, 2010 4:24 am tarafından melik

» Ufak tefek bazı değişikler.
Efendimiz için bir gül de siz ekleyin (1) EmptyPerş. Kas. 25, 2010 3:36 am tarafından ozkaan

» BAŞARILAR:
Efendimiz için bir gül de siz ekleyin (1) EmptyPtsi Kas. 08, 2010 12:55 am tarafından ozkaan

» İĞRENÇ ESPRİLER
Efendimiz için bir gül de siz ekleyin (1) EmptyCuma Kas. 05, 2010 7:37 pm tarafından menzile

» kelime üretme oyunu
Efendimiz için bir gül de siz ekleyin (1) EmptyC.tesi Eyl. 11, 2010 11:54 pm tarafından muhittin

» katılımsız programlar
Efendimiz için bir gül de siz ekleyin (1) EmptyC.tesi Haz. 12, 2010 12:20 am tarafından ozkaan

» Ispanaklı yumurta oyunu
Efendimiz için bir gül de siz ekleyin (1) EmptyCuma Mayıs 14, 2010 2:24 am tarafından ozkaan

» Öğrencim İlayda Bayrak şiirini okuyor
Efendimiz için bir gül de siz ekleyin (1) EmptyCuma Mayıs 14, 2010 2:07 am tarafından ozkaan

» Benim Öğrencilerim. Nasıl oynamışlar... finale dikkat
Efendimiz için bir gül de siz ekleyin (1) EmptyCuma Mayıs 14, 2010 1:29 am tarafından ozkaan

Istatistikler
Toplam 38 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: çiko

Kullanıcılarımız toplam 1721 mesaj attılar bunda 506 konu

Efendimiz için bir gül de siz ekleyin (1)

3 posters

HERKES Efendimiz için bir gül de siz ekleyin (1)

Mesaj tarafından çağdaş Cuma Mart 27, 2009 11:43 pm

İslamda Gül

Müslümanlar gül kokusunun peygamberlerinin kokusundan geldiğini kabul ederler ve peygamberleriyle yoğun sevgi bağı olan kişilerin dahi gül koktuğuna inanırlar İslam sanatında gül çoğunlukla peygamberi simgeler Bu yüzden çoğu İslami eserde güle ayrı bir değer verilmiştir Peygamber'in terinin gül gibi koktuğu rivayet edilir Hz Muhammed gülleri "Seyyidül ezharül Cennet=Cennet çiçeklerinin ulusu" olarak nitelendirmiştir
(alıntı)

Efendimiz için bir gül de siz ekleyin
çağdaş
çağdaş
Aktif Üye
Aktif Üye

HERKES Geri: Efendimiz için bir gül de siz ekleyin (1)

Mesaj tarafından sibel Ptsi Mart 30, 2009 7:50 pm

İsimlere konular gül ekide çoğunlukla peygamber sevgisinde gelmektedir. Özellikle doğuda kız öğrencilerinde bu fazlaydı.. Ayrıca gül peygamber efendimizin simgesi olduğu gibi. lalede Allahımıznın simgesidir. Özellikle Osmanlı süsleme sanatında bunu görmek mümkündür.
sibel
sibel
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Mesaj tarafından misafir01 Salı Mart 31, 2009 12:01 am

pardon ama ben iç aysegül fatmagül vs. isimler duymadım doguda ama rojdagül rojingül varmı onu bilemem. yalnız tek bildiğim sibel can hülya avsar kürdistan gibi absulk isimleri koyduklarına sahitim.bu yüzden dini inancı sağlam olmayan bir kabilenin peygamber sevgisinin bu derece olduguna inanmıyorum.

misafir01
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye

Mesaj tarafından sibel Salı Mart 31, 2009 3:17 pm

Benim öğrencilerim vardı...Unutmayızınız ki sadece sizin bahsettiğiniz kabile yok doğuda...Zaten bu gül açıklamasınıda bir velim yapmıştı.
sibel
sibel
Seçkin Üye
Seçkin Üye