SEYREK AİLESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
GÜNÜN SÖZÜ
Similar topics
    Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
    » Sitenin varlığından haberli misiniz?
    basörtüsünü tahammülü olmayanların fiyaskosu EmptyPaz Ara. 12, 2010 4:24 am tarafından melik

» Ufak tefek bazı değişikler.
    basörtüsünü tahammülü olmayanların fiyaskosu EmptyPerş. Kas. 25, 2010 3:36 am tarafından ozkaan

» BAŞARILAR:
    basörtüsünü tahammülü olmayanların fiyaskosu EmptyPtsi Kas. 08, 2010 12:55 am tarafından ozkaan

» İĞRENÇ ESPRİLER
    basörtüsünü tahammülü olmayanların fiyaskosu EmptyCuma Kas. 05, 2010 7:37 pm tarafından menzile

» kelime üretme oyunu
    basörtüsünü tahammülü olmayanların fiyaskosu EmptyC.tesi Eyl. 11, 2010 11:54 pm tarafından muhittin

» katılımsız programlar
    basörtüsünü tahammülü olmayanların fiyaskosu EmptyC.tesi Haz. 12, 2010 12:20 am tarafından ozkaan

» Ispanaklı yumurta oyunu
    basörtüsünü tahammülü olmayanların fiyaskosu EmptyCuma Mayıs 14, 2010 2:24 am tarafından ozkaan

» Öğrencim İlayda Bayrak şiirini okuyor
    basörtüsünü tahammülü olmayanların fiyaskosu EmptyCuma Mayıs 14, 2010 2:07 am tarafından ozkaan

» Benim Öğrencilerim. Nasıl oynamışlar... finale dikkat
    basörtüsünü tahammülü olmayanların fiyaskosu EmptyCuma Mayıs 14, 2010 1:29 am tarafından ozkaan

Istatistikler
    Toplam 38 kayıtlı kullanıcımız var
    Son kaydolan kullanıcımız: çiko

Kullanıcılarımız toplam 1721 mesaj attılar bunda 506 konu

basörtüsünü tahammülü olmayanların fiyaskosu

4 posters

HERKES basörtüsünü tahammülü olmayanların fiyaskosu

Mesaj tarafından Misafir Paz Şub. 08, 2009 9:05 pm

CHP FİYASKOSU

VAY efendim, vay, ne büyük açılımdı o... CHP Genel Başkanı ******, üç beş çarşaflı kadına “altı ok” rozeti takınca bazıları “İşte asıl laiklik budur” dediler, “İşte sosyal demokrat böyle olunur” dediler, “Bravo çağdaş CHP’ye!” deyip alkış tuttular...
    Öyle ya, çarşaflı kadınlar CHP’nin programını iyice hatmetmişler, kendilerinin, ancak ve ancak o partinin altı okunun altında olmaları gerektiğine inanmışlardı.
    * * *
    KOKUSU üç günde çıktı, meğer adamın birine belediye başkanlığı adaylığı vaat edilmiş, karşılığında da “E sen de artık bir çarşaf şov yaparsın!” denmiş...
    Yapılmaz mı?
    İşin ucunda belediye başkanlığı var, hemen üç beş çarşaflı kadın bulunmuş, ******, mal bulmuş mağribi gibi koşup gelmiş, “çarşaf şov”da rolünü alıp rozetleri takmış...
    Adam da adaylığından emin...
    Ama yakasını bırakmamışlar ki:
    “Sen şimdi git, şundan, bundan zenginlerden biraz bağış bul, para topla gel!” demişler.
    * * *
    ADAM bakmış ki talebin sonu yok, bu gidişle evi de barkı da elden gidecek... “Adaylığınız da sizin olsun, rozetiniz de” demiş, paçayı kurtarmış.
    Hey gidi CHP hey, şu düştüğün hallere bak!
    Daha düşeceklerine de...
    * * *
    BİR şeyi açık açık yazalım da, mercimek kadar akıllarıyla bir şeyler uydurmasınlar.
    “Efendim, bunlar çarşafa karşı!”
    Doğru, çarşafa da, sarığa da karşıyız. Ama karşı olmak demek, çarşafı yasaklayın, demek değildir.
    İsteyen istediğini giyer, bizim çarşafa karşı oluşumuz beğenmediğimizden... İsteyen çarşaf giyer, isteyen fes takar, kendi bileceği şey...
    * * *
    O halde niye, CHP’nin bu müthiş açılımına karşı çıkıyoruz?
    Çünkü gösteriş yapıyorlar, şov yapıyorlar, herkesi aptal, onlar akıllı...
    Çarşaflı iki üç kadın bir gün CHP’nin kapısını çalsa, “Biz bu partiye girmek istiyoruz” dese kim karşı çıkabilir?
    Ama öyle değil!
    Ucuz pazarlık, sen bize üç beş çarşaflı kadın bul, gel, ******‘a rozet taktıralım, seni de aday yapalım!
    İşte ayıp olan budur, kime yutturuyorsunuz?..
    Çeyrek porsiyonluk politikacının şovu bu kadardır, yüzüne gözüne bulaştırır.
    * * *
    LAKİN CHP’nin tarihinde böyle marifetler vardır.
    Yıl 1950, Demokrat Parti 27 yıllık CHP’nin tek parti dönemine son vermiş, seçimi kazanmış, gelmiş, İlk işleri “Ezanın Arapça okunmasını serbest bırakmak, yasağı kaldırmak.”
    Bu olay yıllar yılı “İşte irtica böyle başladı, Demokratlar dini siyasete böyle alet ettiler” demediler mi?
    Dediler!
    Peki, Arapça ezanı yasaklayan kanun değiştirilirken CHP sözcüsü Cemal Reşit Eyüboğlu ne demiştir?
    “Milli devlet politikasının gereği, her yerde Türkçe kullanılmasından yana olduklarını, halkı ibadete çağırmanın da Türkçe olmasını tercih ettiklerini” söylemiş ve “Ancak...” diyerek sözlerini sürdürmüştür:
    “Türkçe ya da Arapça ezan konusunda bir politik tartışma açmaya taraftar olmadığımız için, ezan meselesinin ceza konusu olmaktan çıkarılmasına karşı değiliz.”
    Sonra ne mi olur?
    Araştırmacı Sevgi Kocaçimen noktayı koyar:
    “Kanun oybirliğiyle kabul edilmiştir.” (x)
    Herhalde bu oybirliğinin içinde o günkü Meclis’teki CHP milletvekilleri de vardır.
    * * *
    ONUN için “çarşaf şov”a ne kızın ne şaşırın, CHP’nin bir yanı da budur.
    Dün çarşaf, bugün Kuran kursları, yarın, imam nikâhı...
    AKP’den oy alacaklarını sanıyorlar.
    Budalalar!

HASAN PULUR

Misafir
    Misafir

HERKES Geri: basörtüsünü tahammülü olmayanların fiyaskosu

Mesaj tarafından muhittin Perş. Şub. 12, 2009 9:57 pm

bu günki AKP liler ve o zihniyetteki kişiler yıllardır bas örtüsünü bayrak gibi salladılar ve kendi siyasi görüslerine alet ettiler.benim halkımı din ve töre duyguları ile kandırdılar,kefelerini doldurdular,sonrada basörtüsü bizim öncelikli meselemiz degil dediler.Bunların boynunu Sn.Dr.Bahçeli bozdu.gelin meclise cözelim dedi ve bayraklarını düsürdü...ne yazıkki onların tuzagına chp düstü(giydirilmiş ve gönderilmiş kişilrle)
    muhittin
    muhittin
    Süper Üye
    Süper Üye

Mesaj tarafından çağdaş Cuma Şub. 13, 2009 8:45 pm

muhittin amca ağzına sağlık içimizdakileri sen yansıtmıssın teşekkürler
    çağdaş
    çağdaş
    Aktif Üye
    Aktif Üye

Mesaj tarafından muhittin Cuma Şub. 13, 2009 9:58 pm

yanlış anlama yeğenim,ben chp yi savunmuyorum.chp onların koz verdide ve hak etti o alayları.ha onların bu konuda konşmaya yüzleri olmaması lazımdı..onun için yazdım.Peygamber efendimizin bir sözüdür HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSANLAR ŞEYTANDANDIR. Bir benzetme:koyun kanaldan atlarken kuyruğu kalkmış kıçı gözükmüş,bunu gören keçi başlamış karnını tutaraktan gülmeye ee koyun bozulmuş ve ne gülüyorsun diye sormuş;keçide kiçın gözüktüde ona gülüyorum(ayıplamış).koyunda ne olmuş yani seninki her zaman ve her yerde açık ;demiş.anlıyana....
    muhittin
    muhittin
    Süper Üye
    Süper Üye

HERKES mustafa dan

Mesaj tarafından ruveydaa C.tesi Şub. 14, 2009 12:55 am

SİZE ADAYLIK MI VERDİLER BELEDİYEDEN ANLAMIYORUM Very Happy .(SÖZÜM SANA DEİL MUHİTTİN DAYI AMA BAZILARI BOS İŞLERLE UĞRASSIYOR ÖMRÜNÜ DAHA DEĞERLİ İŞLERE VERSİNLER.ATES SU ZAMANDA SANA DA BANADA YAKIN ONDAN KURTULMANIN ÇARESİNE BAKALIM.)
    ruveydaa
    ruveydaa
    Aktif Üye
    Aktif Üye

Mesaj tarafından çağdaş C.tesi Şub. 14, 2009 1:23 am

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Gönüller bir olsun yeter

iyide amcana niye demiyorsunda bana söylüyorsun amcam dedi bende doğru dedim olur böyle seyler

En son çağdaş tarafından C.tesi Şub. 14, 2009 2:17 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
    çağdaş
    çağdaş
    Aktif Üye
    Aktif Üye

Mesaj tarafından muhittin C.tesi Şub. 14, 2009 1:38 am

kızım sana diyorum,gelinim sen anla.sadece yanlışa tahammül edemediğim için müdale etim.
    muhittin
    muhittin
    Süper Üye
    Süper Üye

Mesaj tarafından çağdaş C.tesi Şub. 14, 2009 1:42 am

muhittin amca ağzına sağlık içimizdakileri sen yansıtmıssın teşekkürler sözünde bir şey varsa anlamadım anlamıyorum kimseyi

bide kardeş ben boş işlerle uğrasmayı severim sen fazla düşünüp kafanı yorup fazla düşünme biz boş işlerin adamıyız sen dolu ol kurtalırsın belki benide Laughing nedersin
    adaylıkta gözümüz yok ama gerçi aday olsak desteğimiz tamdır bounce
    çağdaş
    çağdaş
    Aktif Üye
    Aktif Üye

HERKES yanlısın tamamını düzeltelim

Mesaj tarafından ruveydaa C.tesi Şub. 14, 2009 2:32 am

sen de bi alev var çağdas kardes çözemedim görmeyen gözünü açmak istedim.elalem bu işten para kesesini doldurur sen günah kesesini. sana boş işler hakkınızı hellal edin. davanızda basarılar
    ruveydaa
    ruveydaa
    Aktif Üye
    Aktif Üye

Mesaj tarafından ozkaan C.tesi Şub. 14, 2009 3:42 pm

konu tarafımdan kiltlenmiştir...
    ozkaan
    ozkaan
    Admin
    Admin

- Similar topics