GÜNÜN SÖZÜ
Arama
 
 

Sonuç :
 


Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» Sitenin varlığından haberli misiniz?
Paz Ara. 12, 2010 4:24 am tarafından melik

» Ufak tefek bazı değişikler.
Perş. Kas. 25, 2010 3:36 am tarafından ozkaan

» BAŞARILAR:
Ptsi Kas. 08, 2010 12:55 am tarafından ozkaan

» İĞRENÇ ESPRİLER
Cuma Kas. 05, 2010 7:37 pm tarafından menzile

» kelime üretme oyunu
C.tesi Eyl. 11, 2010 11:54 pm tarafından muhittin

» katılımsız programlar
C.tesi Haz. 12, 2010 12:20 am tarafından ozkaan

» Ispanaklı yumurta oyunu
Cuma Mayıs 14, 2010 2:24 am tarafından ozkaan

» Öğrencim İlayda Bayrak şiirini okuyor
Cuma Mayıs 14, 2010 2:07 am tarafından ozkaan

» Benim Öğrencilerim. Nasıl oynamışlar... finale dikkat
Cuma Mayıs 14, 2010 1:29 am tarafından ozkaan

Istatistikler
Toplam 38 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: çiko

Kullanıcılarımız toplam 1721 mesaj attılar bunda 506 konu

misyonerlik

Aşağa gitmek

HERKES misyonerlik

Mesaj tarafından muhittin Bir Paz Nis. 19, 2009 9:50 pm

TÜRK MÜSLÜMANLARA KURULAN TUZAK İŞLİYOR..
"Sizden Müslümanları Hıristiyan yapmanızı istemiyorum. Sizin asıl göreviniz Müslümanları İslam’dan uzaklaştırmaktır......Onları birbirleri ile kavgalı hale getirmenizdir....


Doğumdan ölümüne kadar boyunlarına haç takmasınlar, kiliseye gitmesinler, vaftiz olmasınlar ama Hıristiyan gibi yaşasınlar.
Onları Allah’ını ve Peygamberini unutan bir kişi haline getirin.
Müslüman milletleri ayakta tutan ahlak, haya, iffet vb. duygularından koparın.
Eğer bunda başarılı olursanız, İslam memleketlerinin sömürge haline gelmesi için fetih yollarını aşan
ileri karakollar kurmuş olursunuz.

Sevk etmeye çalıştığınız yolda yürümeleri için İslam Ülkelerindeki bütün beyinleri buna göre hazırlamanız gerekir.
Bu ise Müslümanları dinlerinden uzaklaştırmak ve koparmaktan başka bir yolla mümkün değildir.
Eğer siz onlardan Allah ve Peygamber tanımaz bir nesil hazırlarsanız, büyük işlerle ve ideallerle uğraşmazlar.

Rahatı, tembelliği, parayı ve nefislerini severler. Arzularını ve şehvetlerini tatmin edici her çareye başvururlar.

Hatta öyle hale gelir ki, zevk, eğlence, şehvet ve arzuları hayatlarının tek hedefi olur.
Hal böyle iken onları oyuncak gibi kullanabiliriz. ..!

Değerli yoldaşlar! Başta Türk'ler olmak üzere, Müslümanları ancak bu hale getirdiğiniz zaman vazifenizi başarılı bir şekilde tamamlamış olursunuz!..."


28 Mart 2008 tarihinde Radikal Gazetesi’nde Tolga Akıner’in misyonerlikle ilgili yaptığı araştırmada şu önemli noktalara değinmiş;
"1998 yılından bu yana (2001’e kadar) ücretsiz dağıtılan İncil sayısı 8 milyonu aştı. İstanbul`da bazı radyo istasyonlarından Türkçe Hıristiyanlık propagandası yapıyorlar. Bazı yayınevlerinin sahibi oldular. Bu yayınevleri bölücü nitelikli Türkiye haritaları yayımladıkları halde haklarında herhangi bir işlem yapılmadı. Kiliseler aracılığıyla dağıtılan yayınlar arasında bulunan “Kapsam” adlı aylık gazete de İslamiyet aleyhinde bir yayın.
Son bir yıl içinde sadece İstanbul`da 19 kilise açıldı. Üstelik bu kiliselerin açıldığı yerlerde hâlihazırdaki Hıristiyan cemaatlerden hiçbirinin üyesi de yaşamıyor. Propaganda faaliyetleri özellikle lise son sınıf ve üniversite öğrencileri üzerinde yoğunlaştırılıyor.
Ekonomik sıkıntı yaşayan vatandaşlar iş ve para vaadiyle Hıristiyanlaştırılıyor. Her sorun `fırsat` olarak değerlendiriliyor. Örneğin Kürtler misyonerlerin hedef kitleleri arasında."
Emniyet Genel Müdürlüğü de, Şubat 2005’te Milli Güvenlik Kurulu’na sunulmak üzere misyonerlik faaliyetlerine ilişkin bir rapor hazırladı. Türkiye`deki apartmanaltı kilise (kilise evler) olarak bilinen korsan kiliselerin istatistiğine yer verilen çalışmada, söz konusu kiliselerin sayısının son yıllarda hızla arttığı vurgulandı.
Asker de misyonerlik faaliyetlerini devlet için tehdit olarak algılayarak bir rapor hazırladı. 20 Eylül 2006 tarihli “Türk Silahlı Kuvvetleri Misyonerlik Raporu” başlıklı rapor ile AKP hükümeti uyarıldı. Raporda, misyonerlik faaliyetlerinin önlenmesi için yasal düzenlemelere ihtiyaç duyulduğu vurgulandı.
TSK’nin Misyonerlik Raporu
Aylık siyasi bir dergide yayınlanan TSK`nın “Ülkemizde ve Dünyadaki Misyonerlik Faaliyetleri” başlıklı raporda da, misyonerliğin sadece Türkleri Hıristiyanlaştırma çabalarıyla sınırlı olmadığı, Türkiye’nin jeopolitik konumunun misyonerlik faaliyetlerinde etkin bir rol oynadığı da savunuldu. Raporda, özetle şu bilgilere yer verilmişti:
"Özellikle Irak savaşının ardından dünya, Ortadoğu ve Asya’nın anahtarının Türkiye olduğunu bir kez daha görmüştür. Kürtlere ve Alevi vatandaşlara yönelik misyonerlik faaliyetleri de dikkat çekicidir. Misyonerler, Doğu ve Güneydoğu Anadolu`da şube sayısını artırarak Türkiye’nin doğusunda kiliseler oluşturmak istiyorlar.
2020`de Türkiye nüfusunun yüzde 10`unu Hıristiyanlaştırmayı, 2015 sonu itibarıyla 50 bin Müslüman Türkün dinini değiştirmeyi hedefliyorlar. Hedef kitlelerinde öğrenciler, kimsesiz ve yoksul ailelerin çocukları ile işsiz ve reşit olmayan gençler bulunuyor.
Dini bilgilerden yoksun, sosyal ve ekonomik yaşantıları nedeniyle dini açıdan tereddüde düşmüş ve kendilerini boşlukta hisseden gençler de misyonerlerin yakın markajında. Etkin ya da kültürel açıdan azınlık statüsünde görünenler veya kendilerini böyle tanımlayanlar, iç çatışma ve terör ortamında yaşayanlar ve deprem, sel felaketi gibi doğal afetlere maruz kalan insanlar, misyonerlerin hedef kitlesi içinde yer almaktadır."
Raporda, misyonerlik faaliyetlerinin özellikle Doğu ve Güneydoğu insanı üzerinde yoğunlaşmış olması düşündürücü bir durum olarak değerlendirildi.
Apartman katındaki kiliselere de dikkat çekilirken, bu kiliselerin beyin yıkamak için kullanıldığı ifade edildi. TSK raporunda şöyle denildi:
"Ülkemizdeki farklı din mensuplarının çoğunluğunu oluşturan, Lozan Antlaşması’nda hukuki statüleri belirlenen Ermeni, Rum ve Yahudi azınlıklarıyla diğer yerleşik Hıristiyan vatandaşlarımıza ait resmen ibadete açık 269 adet kilise ve 34 adet havra bulunmaktadır.
Bu sayılar dikkate alındığında, gayrimüslim vatandaşlarımızın ibadetlerini ve dini ayinlerini ibadethanelerinde yapmalarında herhangi bir sorun yok. Buna rağmen misyonerlerin tanınmış ibadet yerleri dışında apartman katları, işyerleri kiralamak ve satın almak yoluyla ibadet, ayin, dini tören ve beyin yıkama merkezleri olarak kullandıkları gözlemleniyor."
avatar
muhittin
Süper Üye
Süper Üye

Mesaj Sayısı : 320
Yaş : 21
Kayıt tarihi : 27/12/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

HERKES Geri: misyonerlik

Mesaj tarafından muhittin Bir Paz Nis. 19, 2009 9:51 pm

Evet adamlar işi biliyor.Türk milletinin can damarının islam olduğunu ,türklerin islamla müşerref olduktan sonra daha uzun ve daha büyük imparatorluklar kurduklarını çok iyi ezberlemişler.Müslüman Türkler dünyanın neresinde bir müslümanın başına emperyalisler tarafından bir bela açılsa topyekün o mazlumların yanında yer aldığı için Türkleri inançlarından koparmadan bu milleti yıkamayacaklarını ve dolayısıyla dünyayı istedikleri gibi rahatca sömüremeyeceklerini çok iyi biliyor adamlar.Ah birde bizden olduğunu zannettiğimiz kendi içimizden çıkan Türk'ün inanç ve değerlerine savaş açan ve dolaylı olarak bu şer güçlerine lojistik sağlayan ahmak takım da bunun farkına bir varsa!Varsa da bu memlekette birbirim,zle uğraşacağımıza enerjimizi Bizansa karşı güçlü bir şekilde kullanabilsek inanın bizi kimse yıkamaz,önümüzde hiç bir emperyalist güç duramaz
avatar
muhittin
Süper Üye
Süper Üye

Mesaj Sayısı : 320
Yaş : 21
Kayıt tarihi : 27/12/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

HERKES Geri: misyonerlik

Mesaj tarafından sibel Bir Paz Nis. 19, 2009 11:40 pm

Bundan 3 yıl önce Van a gittiğimde, Aktamar adasına da gitmiştim. Orada bir kilise vardı. Biz oraya gireredik çünkü restora ediliyordu, zaten sonra da Ermeni patriği ile Turizm Bakanı tarafından açıldı...Zamanla da kilise açılışları artmaya başladı ülkemizde . Son beş yıldaki açılan kilise sayısı dikkat çekici boyutttadır. Bu da şirin görünmek için olsa gerek. Ruhban okullarını ve Ada yı da açarız, az kaldı.. Zamanında Mustafa Kemal ATATÜRK ün ilk el attığı yerlerden olan bu kurumlar devlete ne kadar zarar verdiği ve içten nasıl zedelediğini bilmekteyiz...Herşeyin başında yine eğitim geliyor....Muş ta şahit olmuştum; bedeva İncil dağıtıyor ve yanında cd de veriyorlar artık ve de burs vereceklerini söyleyerekte kendilerine çekmeye çalışıyorlar çocukları...ki bu çocuklar daha ilköğretimde... Bütün bunlar bilinmiyor mu? Biliniyor Peki ne yapılıyor? Kapsamlı hiçbir şey...
avatar
sibel
Seçkin Üye
Seçkin Üye

Mesaj Sayısı : 233
Yaş : 38
Nerden : konya
Kayıt tarihi : 19/12/08

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz