GÜNÜN SÖZÜ
Similar topics
    Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
    » Sitenin varlığından haberli misiniz?
    Paz Ara. 12, 2010 4:24 am tarafından melik

» Ufak tefek bazı değişikler.
    Perş. Kas. 25, 2010 3:36 am tarafından ozkaan

» BAŞARILAR:
    Ptsi Kas. 08, 2010 12:55 am tarafından ozkaan

» İĞRENÇ ESPRİLER
    Cuma Kas. 05, 2010 7:37 pm tarafından menzile

» kelime üretme oyunu
    C.tesi Eyl. 11, 2010 11:54 pm tarafından muhittin

» katılımsız programlar
    C.tesi Haz. 12, 2010 12:20 am tarafından ozkaan

» Ispanaklı yumurta oyunu
    Cuma Mayıs 14, 2010 2:24 am tarafından ozkaan

» Öğrencim İlayda Bayrak şiirini okuyor
    Cuma Mayıs 14, 2010 2:07 am tarafından ozkaan

» Benim Öğrencilerim. Nasıl oynamışlar... finale dikkat
    Cuma Mayıs 14, 2010 1:29 am tarafından ozkaan

Istatistikler
    Toplam 38 kayıtlı kullanıcımız var
    Son kaydolan kullanıcımız: çiko

Kullanıcılarımız toplam 1721 mesaj attılar bunda 506 konu

kelle sabıkası

HERKES kelle sabıkası

Mesaj tarafından muhittin Bir Paz Mart 15, 2009 12:11 am

´KELLE´ SABIKASI
    --------------------------------------------------------------------------------

Şehitlere “Kelle” diyen Başbakan, 3 kuruş tazminata mahkum oldu. Yargıtay, tarihi kararı oy birliğiyle onadı.
    --------------------------------------------------------------------------------

Şehitlere “Kelle” diyen Başbakan, 3 kuruş tazminata mahkum oldu. Yargıtay, tarihi kararı oy birliğiyle onadı.

Avustralya’da katıldığı bir radyo programında teröristlerin elebaşından “Sayın”, şehitlerden ise “Kelle” diye bahseden Başbakan Tayyip Erdoğan, 3 kuruşluk tazminata mahkum olarak tarihe geçti. Yargıtay 3. Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin kararını oy birliğiyle onadı.

“Olmaz böyle şey!”
    ErdoĞan, yerel mahkemenin kararına çok sert tepki göstermiş, partisinin grup toplantısında şunları söylemişti: Olmaz böyle şey! Ben Türkiye Cumhuriyeti Başbakanıyım. Olaya hile-i şeriye karıştırıldı. Hukuk bu kadar zedelenmez.

TARİHE GEçTİ

Başbakan’a 3 kuruşluk
    tazminat onandı
    Yargıtay, teröristbaşından ‘sayın’, şehitlerden de ‘kelle’ diye bahseden Başbakan hakkında verilen “3 kuruşluk” tazminat kararını onadı.

Yargıtay 3. Hukuk Dairesi, Avustralya’da katıldığı radyo programında, terörist başından “sayın”, şehitlerden de “kelle” olarak sözeden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkında verilen “3 kuruşluk” tazminat kararını onadı. Başbakan Tayyip Erdoğan, yerel mahkemenin kararına çok sert tepki göstermişti. Partisinin Grup toplantısında olaya “hile-i şeriye” karıştırıldığını söyleyen Erdoğan, davanın “hiç alakası olmayan” Kartal’da açılmasına da dikkat çekmiş, “Ben Türkiye Cumhuriyeti Başbakanıyım. Tazminata mahkum edileceksem, bunun hakkı verilir” demişti.

Karar
    oybirliği ile
    Kartal 3. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin verdiği kararı onayan Yargıtay şu görüşleri dile getirdi: “Davacılar vekili dilekçesinde, müvekkillerinin şehit anneleri olduğunu, davalının bir konuşması sırasında şehitler için ’kelle’tabirini kullandığını beyan ederek, şimdilik 3’er kuruş manevi tazminatın yasal faiziyle birlikte tahsiline karar verilmesini talep ve dava etmiştir.

Sebep yok
    Mahkemece, birleştirme kararı verilmiş, bu kararın dava tarafından temyizi üzerine mahkemece birleştirme kararının nihai karar ile birlikte temyiz edilebileceği gerekçesi ile temyiz talebinin reddine karar verilmiştir. Dosyadaki yazılara, kararın dayandığı delillerle kanuni gerektirici sebeplere ve özellikle delillerin takdirinde bir isabetsizlik görülmemesine göre, yerinde bulunmayan bütün temyiz itirazlarının reddi ile usul ve kanuna uygun olan hükmün onanmasına oybirliğiyle karar verildi.”

Erdoğan çok kızmıştı
    Başbakan Erdoğan, mahkemenin verdiği üç kuruşluk tazminat kararına büyük tepki göstermiş ve Parti’sinin Grup toplantısında şunları söylemişti: “Ben, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanıyım. Şahsımla alakalı, düşünebiliyor musunuz, dava açıldı. Neymiş birisine ben ’sayın’demişim ve bundan dolayı açılan dava da ne biliyor musunuz? 3 kuruşluk manevi tazminat davası... Niye? Acaba diğerleri tutar mı tutmaz mı? Hile-i şeriye uygulayacaklar ya...”
    “Her zaman şunu biz biliriz. Suçun işlendiği yer, eğer matbuatsa yayının yapıldığı yer, suçlunun, zanlının, neyse bulunduğu yer... Hiç alakası olmayan bir yer. Nerede? Kartal ilçesinde... Bunu anlamakta zorlanıyorum. ’Adalet mülkün esasıdır’diyorsak, bu esas yerine gelmeli. çünkü ben de ceza alıyorsam, bu cezaya inanmalıyım. Demeliyim ki, bu ceza haklı, ben de bu cezayı çekmeliyim.“
    muhittin
    Süper Üye
    Süper Üye

HERKES Geri: kelle sabıkası

Mesaj tarafından ozkaan Bir Paz Mart 15, 2009 12:15 am

Zaten bu YARGı taraflı.... o cezada eöinim ergenekoncuların işidir

Admin
    Admin

HERKES Geri: kelle sabıkası

Mesaj tarafından muhittin Bir Paz Mart 15, 2009 12:22 am

hee loo hep onların işi Twisted Evil Rolling Eyes
    muhittin